Окултна литература

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Daesthet » 06 Май 2007, 10:51

Здравейте, нов съм. От известно време чета сайта и форума, радвам се, че има такива български. Бих искал да помоля, ако може разбира се, напредналите в материята да ми препоръчат качествена литература. Всички сме запознати с ментетата които продават навсякъде, но не говоря за тях. Предварително ви благодаря!
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот magica » 06 Май 2007, 16:42

Daesthet написа:Здравейте, нов съм. От известно време чета сайта и форума, радвам се, че има такива български. Бих искал да помоля, ако може разбира се, напредналите в материята да ми препоръчат качествена литература. Всички сме запознати с ментетата които продават навсякъде, но не говоря за тях. Предварително ви благодаря!


Нямаш късмет - всичко издавано на бг за начинаещи е буклук, а за напреднали единствено Кастанеда не е, но ако си начинаещ, Кастанеда можеш да го четеш единствено като фентъзи.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот ilusia » 06 Май 2007, 17:47

Daesthet написа:Здравейте, нов съм. От известно време чета сайта и форума, радвам се, че има такива български. Бих искал да помоля, ако може разбира се, напредналите в материята да ми препоръчат качествена литература. Всички сме запознати с ментетата които продават навсякъде, но не говоря за тях. Предварително ви благодаря!

Магика до известна степен е права , но аз ще ти препоръчам ако си от София книжарницата в малкото ндк. Раздел окултна литература е доста богат. Но ако искаш опитай първо с медитации и малките книжки за енергия. Ако направиш това и сам почнеш да контролираш енергията си , вярваш , че останалото малко по-малко само ще дойде при теб и сам/а ще знаеш кое наистина си заслужава и кое не. Дънов също има добри попадения :)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Daesthet » 07 Май 2007, 09:28

Благодаря ви за отношението, което взехте. Ами...не съм точно тепърва навлизащ в материята начинаещ. Съвсем малко по-нататък;) На Кастанеда съм чел някои работи, но разбира се знам, че авторите са много така че...Предполагам, че от Интернет мога да си поръчам някои работи. Ако знаете какво точно може, пращайте линкове, моля.

Поздрави
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот EliKarim » 07 Май 2007, 20:24

Кастанеда е тежко четиво за начинаещ и най-много да обърка представите на читателя....
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Daesthet » 08 Май 2007, 05:45

Между другото на Кастанеда видях една "Магическите движения" много отдавна, но ми се стори боза, някой да има впечатления? И има ли интернет окултна библиотека или нещо такова?
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот ilusia » 08 Май 2007, 07:06

Има
http://spiralata.net/

http://izvorite.com/

Останалите предпочитам да не ти ги давам... не са от най-надеждни източници ...
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Daesthet » 08 Май 2007, 07:15

Мерси ilusia. Между другото чели ли сте "Утрото на Магьюсниците" от Луи Повел и Жак Бержие? Много ми я хвалеха и ми изглежда интересна.
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот RedStag » 08 Май 2007, 13:23

Тая система за магическите движения на Кастанеда се казва Тенсегрити и представлява нещо като да кажем паневритмията при Петър Дънов... :wink:
Аватар
RedStag
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Ное 2005, 20:40
Местоположение: Sofia

Мнениеот Daesthet » 08 Май 2007, 17:50

Хаха, мерси, въпреки че не съм запознат с труда на Дънов. Просто исках да попитам за какво става дума и въобще върши ли работа:) Абе библиотеката във форума е супер, само ако бяха на български, повече време щях да спестя. Искам да попитам някой вещ, за какво става дума точно в тези Liber на Кроули, защото аз откривам само нещо като дълбока философска поезия.
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот magica » 09 Май 2007, 04:18

Daesthet написа:Между другото на Кастанеда видях една "Магическите движения" много отдавна, но ми се стори боза, някой да има впечатления? И има ли интернет окултна библиотека или нещо такова?


Боза е, защото движенията в нея не са пригодени за масова употреба и не вършат никаква работа за друг, освен за този, за който са правени.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот magica » 09 Май 2007, 04:22

RedStag написа:Тая система за магическите движения на Кастанеда се казва Тенсегрити и представлява нещо като да кажем паневритмията при Петър Дънов... :wink:


Петър Дънов е шарлатанин. Кастанеда - не е. По никакъв начин не може да се прави сравнение между двамата.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот magica » 09 Май 2007, 04:30

Daesthet написа:Хаха, мерси, въпреки че не съм запознат с труда на Дънов. Просто исках да попитам за какво става дума и въобще върши ли работа:) Абе библиотеката във форума е супер, само ако бяха на български, повече време щях да спестя. Искам да попитам някой вещ, за какво става дума точно в тези Liber на Кроули, защото аз откривам само нещо като дълбока философска поезия.


Само това ли виждаш у Кроули? Жалко.
Кроули е плагиат. Той собствени умни мисли, уви, си няма. Посетил един музей в Кайро, харесал си едни скрижали писани от един египетски жрец (Анк Аф му беше името май) и започнал да се излага, като представя възгледите на този жрец за свои и ги омешал със свои си бълнувания (именно да се излага, защото скрижалите не се оказали толкова неизвестни в средите на маговете, колкото на Кроули му се щяло и всеки, който поне малко разбира от магия е наясно за какво става на въпрос). По-добре се запознай със скрижалите на жреца, вместо да питаш за Кроули. Ако не си чак толкова начинаещ и можеш да се запознаеш с тях де. :mrgreen:
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот Daesthet » 09 Май 2007, 16:54

Хаха ами сравнение с човек като теб съм си направо новороден хаха, но все пак съм чувал само това онова. Но, само чувал и много искам да тръгна по този път, ако можеш и имаш желание помагай! От къде да започна?
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 17:28

magica написа:
RedStag написа:Тая система за магическите движения на Кастанеда се казва Тенсегрити и представлява нещо като да кажем паневритмията при Петър Дънов... :wink:


Петър Дънов е шарлатанин. Кастанеда - не е. По никакъв начин не може да се прави сравнение между двамата.


Магика,самата аз не харесвам паневритмията , нито пък ме интересува бялото братство или тем подобните им у4ения.. Само 4е не ми се вярва Дънов да е то4но шарлатанин... :) Но то си е мое собствено усещане и убеждение :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот ilusia » 09 Май 2007, 17:34

:roll: Няма нищо по-опасно от това да даваш съвети ... но аз ще ти дам - безплатно :mrgreen: Ще се самонакажа за това :P

Приеми думите ми просто като приятелско тупване ;)
Събирай информация , обогатявай мирогледа си и възгледите си , трупай мъдрост от всякакви източници НО НИКОГА НА НИКОГО НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ ! Вярвай в себе си и приятелите си. Вярвай на онова което виждаш - но не му се доверявай безприкословно. Докато сам не провериш всичко , докато сам не се увериш на 100 % и после на още 1000% не провериш стотака - загубен си :)
В книгите има колкото мъдрост , толкова и глупост. И най-умният човек на света не би могъл да ги различи докато не ги изпита сам на гърба си. Не отхвърляй нищо като вероятност - дори най-глупавата хипотеза един ден може да се окаже пътеводна светлина за тебе. Не вярвай на онова което видиш , докато не си сигурен какво е. Ако с едната си ръка някой ти подава приятелство , то с другата може би ти забива нож в гърба.
Не съм нито мнителна , нито недоверчива , нито шизофреничка. :)
Просто смятам , че във вселената има прекалено много загадки и прекалено много не разбираеми планове...
Не казвам да нямаш приятели , нито да не учиш , нито да не вярваш ... Просто сам в света си разбивай заблудите и клишетата :)
Успех !
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот RedStag » 09 Май 2007, 18:07

Магика....книгата на Кастанеда-боза, Дънов-шарлатанин и Кроули-плагиат. Защо тогава ти на изнамериш някакъв по-добър пример с който да обясниш Тенсегрити,а ? Слушай са секи може да лае обаче лично според мене на българин най-лесно можеш да обясниш нещо като го сравниш с нещо познато и оттука сравнението с нашия петърчо. Дали е шарлатанин или не не ме интересува но мисля че неговата система от движения е доста аналогична на тази на кастанеда... Айде със здраве 8)
Аватар
RedStag
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Ное 2005, 20:40
Местоположение: Sofia

Мнениеот magica » 10 Май 2007, 17:46

RedStag написа:Магика....книгата на Кастанеда-боза, Дънов-шарлатанин и Кроули-плагиат. Защо тогава ти на изнамериш някакъв по-добър пример с който да обясниш Тенсегрити,а ? Слушай са секи може да лае обаче лично според мене на българин най-лесно можеш да обясниш нещо като го сравниш с нещо познато и оттука сравнението с нашия петърчо. Дали е шарлатанин или не не ме интересува но мисля че неговата система от движения е доста аналогична на тази на кастанеда... Айде със здраве 8)


Защото не желая да намеря някакъв по-добър пример, с който да обяснявам тансегрити. И без това Кастанеда се е постарал всеки незанимавал се достатъчно дълго с магия, да вижда в написаното от него като цялостно творчество, отражение на собствените си познания и практика. Човек с грешни познания и недъгава практика няма шанс с Кастанеда. И това е написано от същия: сравнява такива хора с гърне, на което е пробито дъното и каквото и да се налива през гърлото на гърнето, то изтича през пробитото дъно.

Защо изобщо тансегрити трябва да се сравнява с нещо? Тансегрити е това, което е. Не това, на което някой си мисли, че прилича.

Освен това, когато един човек иска да чете литература, с цел да я практикува, първото, което трябва да го интересува е дали чете шарлатани или не (иначе може да си навреди, ако не отчете шарлатаните или не иска да ги отчете, понеже и такива лековерци ги има).

И защото тази тема ще се чете и от такива хора, които искат да практикуват по предложената литература в нея, аз указвам кое не става за четене, а дали хората ще се съобразят с указанието ми или няма- това не е моя работа и не ме интересува, защото всеки си има глава на раменете си и или я ползва по предназначение, или не я ползва. Следователно няма нужда да ме занимаваш с това дали теб те интересуват шарлатаните или не, това не е мой проблем.

Айде и на теб със здраве.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот magica » 10 Май 2007, 17:49

Daesthet написа:Хаха ами сравнение с човек като теб съм си направо новороден хаха, но все пак съм чувал само това онова. Но, само чувал и много искам да тръгна по този път, ако можеш и имаш желание помагай! От къде да започна?


От къде смяташ, че трябва да започнеш?
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот Daesthet » 11 Май 2007, 07:15

Ами незнам, просто се интересувам от магия.
Аватар
Daesthet
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Май 2007, 10:47

Следваща

Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта