Как ?

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Мнениеот Talic » 08 Дек 2007, 19:56

Значи и в този раздел няма нещо конкретно да ти даде ОСНОВАТА...
Търя, коя книга да се прочете, за да си горе/долу компетентен към терминологията на маговете, по-леки ритуали с магий и прочие...
Седя и тъпея... ровя се на горе на долу...
Не искам на готово искам да го прочета да го разбера, 90% от посетителите на тоя прекрасен форум са Доста навътре в нещата...
Ако няма такава книга поне предложете/кажете как вие сте стигнали на високо ниво в "магичната материя"

П.П. И все си мисля, че има такава информация... и не съм се докопал до нея...

П.П.П. Благодаря предварително...

П.П.П.П. Не спамете темичката с излишни постове... , защото повечето теми все се намира некой да изцепи нещо и да стане всичко на опаки и спам!...
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот n0angel0s » 08 Дек 2007, 20:13

Повечето тук сме се учили от личен опит. Относно книгите.. аз започнах с книгата на Тед Андрюс - "Как да виждаме и различаваме аурата", там няма ритуали, но пък за сметка на това развиваш чувствителността си към чуждите енергии.. а относно останалото чета много из форуми и сайтове.. и се доверявам на опита на познати в тази област. Но при всеки е различно, пък и окултизма не е само 2-3 неща взети от 4-5 книги.. окултизма е толкова обширен, че сам трябва да избереш от къде да тръгнеш.. Защото всеки 1н от форумците тук (сам ще забележиш), че е тръгнал така: един ще ти каже медитирай, друг прочети някоя книга, с която да развиеш ума си, 3ти ще ти каже започни с телекинеза, 4ти с гадателство.. Въпроса е да намериш тази област, в която ти си добър..
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот venus » 08 Дек 2007, 20:45

"Съвременна магия" на Доналд Майкъл Крейг дава доста и разнообразна информация, която може да ти послужи за основа. На мен много полезна ми беше "Сгъстен хаос" на Фил Хайн.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Villy » 08 Дек 2007, 21:16

"Принципи на Уика" от Вивиан Краули за мен беше добро начало.
All woman, pure predator...
Аватар
Villy
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Дек 2007, 20:59
Местоположение: Pazardjik

Мнениеот rosisto1 » 09 Дек 2007, 10:34

може би най -леко ще е ако първо прочетеш Тайните на окултизма-Пламен румпалов .Новият маг-Доналд Тайсън.книгите на Паюс.Неда Алматарова.Окултна философия
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот magic_man » 09 Дек 2007, 12:02

според мен Окултна философия не е добре като за начало,но може да опиташ с Съвременна магия,Магически аромати масла и отвари ако си много незапознат може нещо на Силвър Рейвън Улф
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот Villy » 09 Дек 2007, 14:44

Аз заставам зад окултната философия. :P
All woman, pure predator...
Аватар
Villy
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Дек 2007, 20:59
Местоположение: Pazardjik

Мнениеот Talic » 09 Дек 2007, 16:48

Тази я имаше в изворите.ком: "Сгъстен хаос" на Фил Хайн
И си я свалих...
Останлите предложения ще си ги копувам, Тнкс
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот DarkAngel666 » 09 Дек 2007, 16:56

За Ф. Хайн кликни на www на профила ми.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Talic » 10 Дек 2007, 18:08

DarkAngel666 написа:За Ф. Хайн кликни на www на профила ми.

Дано са на БГ :)
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот B-L-O-T » 10 Дек 2007, 19:23

Няма нещо конкретно с което да се започне ли ? Май не си се поразтърсил . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Talic » 10 Дек 2007, 20:17

B-L-O-T написа:Няма нещо конкретно с което да се започне ли ? Май не си се поразтърсил . . .


1:"Съвременна магия" от Доналд Майкъл Крейг Кн.-1,2 2:"Принципи на Уика" от Вивиан Краули
3:"Магически аромати масла и отвари" oт Скот Кънингам
4:"Тайните на окултизма" от Пламен Румпалов
5:"Драконология/Книга за драконите" от Д-р Ърнест Дрейк
6:"Окултна философия" том 1 от Хенрих Агрипа фон Нетесхайм 7:"Окултна философия" том 2 от Хенрих Агрипа фон Нетесхайм

От темата ми препоръчаха книжки, смятам да си ги закупя... следващата заплата и да ги прочета! като за начало, а Драконологията ще я чета, защото ми е стана лювопитно от описанието на книгата - посочено в сайта дето беше даден в 1 тема...
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Lanukio » 10 Дек 2007, 21:46

Talic, не става дума кой кво ти е препоръчал. Точно в тоя раздел има над 20 книги, предложения, сайтове. Също зависи накъде си решил да се насочиш. Какво ли са правели тия, които са започнали да се занимават преди да имат интернет и преди да се запознаят с някой окултист... А като си отварял спирата, защо не си забелязал огромния брой книги, с име магия и подобни и не си се захванал с тях. Много обичате да ви се дават стъпки, да не си губите времето и направо да започвате с действащите неща. Драконологията за мен е пълна боза, Агрипа ти е още рано да четеш, ако искаш занимания с билки и т.н. чети другите. Но ако чакаш някой да ти дава винаги наготово листа с книгите, практиките и останалото няма да напредваш особено, най-много да станеш зависим от мнението на някой си. Имаш глава на раменете мисли с нея и си избирай книгите, които са ти интересни, а не които някой си е казвал. В спиралата има достатъчно за начало-една стотинка няма да дадеш за тях. После научаваш английски добре и изчиташ примерно библиотеката на MagicGate и айде готов си с книгите.
Също ми е ясно, че с тоя си пост нищо не правя и ще се започне с извиненията и обясненията, но дано поне някой от следващите решили да постват идентична тема да се замислят, че може и сами да се напрегнат малко и да си намерят каквото им трябва. Приятно четене.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот Talic » 11 Дек 2007, 17:54

Lanukio написа:Talic, не става дума кой кво ти е препоръчал. Точно в тоя раздел има над 20 книги, предложения, сайтове. Също зависи накъде си решил да се насочиш. Какво ли са правели тия, които са започнали да се занимават преди да имат интернет и преди да се запознаят с някой окултист... А като си отварял спирата, защо не си забелязал огромния брой книги, с име магия и подобни и не си се захванал с тях. Много обичате да ви се дават стъпки, да не си губите времето и направо да започвате с действащите неща. Драконологията за мен е пълна боза, Агрипа ти е още рано да четеш, ако искаш занимания с билки и т.н. чети другите. Но ако чакаш някой да ти дава винаги наготово листа с книгите, практиките и останалото няма да напредваш особено, най-много да станеш зависим от мнението на някой си. Имаш глава на раменете мисли с нея и си избирай книгите, които са ти интересни, а не които някой си е казвал. В спиралата има достатъчно за начало-една стотинка няма да дадеш за тях. После научаваш английски добре и изчиташ примерно библиотеката на MagicGate и айде готов си с книгите.
Също ми е ясно, че с тоя си пост нищо не правя и ще се започне с извиненията и обясненията, но дано поне някой от следващите решили да постват идентична тема да се замислят, че може и сами да се напрегнат малко и да си намерят каквото им трябва. Приятно четене.


Така, много е важно да ти кажат някой изпитан метод, за да знаеш, че от действията ти ще има резултат...
Като, че ли демонологията ме влече, но незнам все още...
Точно в бг като гле'ам допреди стредствата за глобална комуникация тая информация не е била достъпна...
Отварях спиралата.. - Да и ови изкачат мн заглавия... но всяко заглавие с опредлен тип насоченост и като СИ БОС в тази насока всичко излежда неясно и нямаш интереса... Въпроса да имаш пръшче да се хванеш за него и да се развиваш...
Говориш така всякъш, се ядосваш, че някой неща ще се дадът на готово... ем както виждаш половината Теми тук дават ритуали наготово и ти го казват стъпка по стъпка какфо да правиш! - и ти ще кажеш че не си ползвал готови неща... Или просто искаше да налееш малко умраза към новаците в тая насока...
Да стана зависим от нечие мнение, явно тре'а да ме омагьосъл или да ми се доказал адски много, за да го приемам за чиста монета...(а тука книгите,които са ми дали явно са помогнали на някой хора, защо да не помогнат и на мен, като искам да се науча - ще се доверя естествено)
Имаше 1 друга тема най-добрия очител е опита - да така е, но за да стигнеш до Опита трябва да си наясно Как се прави, какво правиш и защо го правиш и какво гибиш... Да се научиш да мислиш и бъдеш маг, и прочие... "неможе да не знаеш буквите и да искаш да четеш" - 1-во ти трябва А и Б после всичко останало...
Човекът има три пътя, за да постъпва разумно: първият, най-благородният - размишлението, вторият - подражанието, третият, най-горчивият - опитът. - Конфуций
А относно парите, мраза да чета книги, който не са на хартия... Предпочитам да дам пари и да се чувствам доволен, отколкото се напрягам пред монитора и да ме облъчва...

Айде със здраве...
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Johney » 11 Дек 2007, 18:02

Още един съвет!
Поговори лично с някой врял и кипял в окултизма за да те насочи и не се води по книгите на Силвър Рейвън Улф !
Аватар
Johney
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 52
Регистриран на: 11 Фев 2007, 17:50
Местоположение: Ботевград

Мнениеот Magic_Soul » 31 Дек 2007, 14:58

Наистина трябва да четеш,и то доса ма наистина доста.Според мен трябва да започнеш с Силвър Рейвън Улф.Blessed be.
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот mandragorko » 02 Яну 2008, 16:40

Талик ,съгласен съм с теб,книгите на хартия са си книги ,наистина е нужно адски много да прочетеш преди започнеш сериозно да използваш магията независимо каква насока си предпочел.нещо много важно: с Ланукио преди време бяхме обсъждали въпроса за художествената литература и магията в нея-самата Ланукио по късно постна темата тук-намери я, виж какви заглавия са предложени ,има защо да по4неш първо с тях а по късно и с окултната литература,сте ти предложа по късно избрана окултна и ве4е сте си мисля доволен..:)
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Talic » 02 Яну 2008, 17:42

mandragorko написа:Талик ,съгласен съм с теб,книгите на хартия са си книги ,наистина е нужно адски много да прочетеш преди започнеш сериозно да използваш магията независимо каква насока си предпочел.нещо много важно: с Ланукио преди време бяхме обсъждали въпроса за художествената литература и магията в нея-самата Ланукио по късно постна темата тук-намери я, виж какви заглавия са предложени ,има защо да по4неш първо с тях а по късно и с окултната литература,сте ти предложа по късно избрана окултна и ве4е сте си мисля доволен..:)


mandragorko с Ланукио вече съм говорил на тая тема... така че художествената литература не ме влече - Заспивам от скука... така че... хорат апо напред са ми дали книжки, които в събота ще си поръчвам(някой от тях)...

Раиса написа:Не се хаби mandragorko, момчето не му се чете художествена литература, все повече се убеждавам, че на никой нищо не му се чете, а чака някой да вземе една фуния и да налива в главата. Затова са и такива теми, затова е и темата за учителя, затова и всеки все 'изпуска' нещо или мисли, че има нещо скрито. Ами има-това е многопластова материя, но ще намериш новия пласт, книга, учител или каквото там искаш да намериш едва когато си готов, като минеш през много 'глупости' и като сам научиш уроците, които имаш да учиш. Успех с намирането на скритите познания, митични учители и книгата, в която са скрити всички тайни, само не знам кво ще правите с тия тайни като ви мързи да гледате, но това си е ваша работа. Поклон пред Търсещите!


A както бях писал, мраза темите да ми се пълнят със спам или със hater-ска критика(което е чист СПАМ)... като нещо не ти изнася няма нужда ми пълниш темата с простотии... а относно това, което търся... долкото са останали някои хора все още хора, а не вълци.. са ми дали полезен старт... добрече ги има тях - ПОКЛОН пред тях...
А за такива като тебе... по-добре не пиши, защото и да пишеш нищо смислено не казваш...
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот mandragorko » 02 Яну 2008, 17:43

Раиса, аз също съм на мнение, че много малко се чете в днешно време,особено младите.влизайки в този форум се убеждавам че всеки иска,но никой не дава,всеки пита за конкретни магии, чудесииии но никой не си задава въпроса,ами защо сам не опитам,не поговоря,не потърся.Понякога на много въпроси отговорите са в самите тях,или около нас или в тва което сме ве4е видяли,ПРОЧЕЛИ!!!! аз самия както и хората, с които живея имаме доста литература(която ИЗПОЛЗВАМЕ-художествена и окултна) и се учудвам на факта,когато непознат за моя дом човек ме попита -тва 'сичкото ли брат си го чел? хахахахахах мда :) Хора, замислете се преди да продължите (убеден съм,че ще продължите) ,да задавате тъпи въпроси,да поствате тъпи теми и прочеее ДЕРЗАЙТЕ!!!!!
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Следваща

Назад към Recycle Bin

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта